Kurumsal

Kurumsal

Kurumsal


Firmamız üretmiş olduğu mikro difüzyon makinesi ile büyük, küçük tüm işletmelere, kurumsal kokulandırma alanında hizmet vermektedir. ODOR TİME; Türkiye'nin "Ambient Scenting" (Kapalı geniş mekanların esanslandırılması) ve "Scent Marketing" (Koku ile Pazarlama) alanında faaliyet göstermektedir. Ana faaliyet konuları; Geniş alanların esanslandırılması, kötü kokuların giderilmesi, kokuların pazarlama ve iletişim alanında kullanımı ve kurumsal hijyen sağlanmasıdır. "Yaşam alanlarının solunan hava kalitesinin yükseltilmesi" ve "Her markaya kişiye özel imza esans" uygulamalarıyla koku duyusunun gerçek gücünü anlatarak, markalara farklılaşma imkanı sunmayı hedeflemektedir.

odor-time-makine-gorseli

Turunç kokuları ve aromaları doğal antidepresan özelliğine sahiptir...

photo-1549007953-2f2dc0b24019

Kokular konsantrasyonumuzu etkiler...


Nane, çilek ve lavanta kokusu konsantrasyon konusunda size yardımcı olabilir. Japonya'daki fabrika çalışmalarında, lavanta kokusunun koklatılmasından sonra üretimin ve verimli çalışmanın arttığı gösterilmiştir. Nane koklayan sporcuların ise daha hızlı koştuğu ve konsantrasyonlarının diğer sporculara oranla daha iyi olduğu gözlemlenmiştir. Çocukların ise çilek kokusuna maruz kaldıklarında testlerde daha iyi performans sergiledikleri anlaşılmıştır.

Koku İle Pazarlama


İnsanların kokuya algısı oldukça hassas ve yüksektir. Bu da pazarlama alanında yeni bir strateji ortaya koymuştur. Kurumsal koku pazarlama (scent marketing) yöntemi, bir şirketin marka kimliğini, pazarlama mesajlarını ve hedef kitlenin oluşumunu etkileyen bir sanat olmakla beraber, günümüzde kullanımı çok yaygın hale gelmiştir. Tüketiciler ile uzun ömürlü duygusal bağlar kurulmasında, aydınlatma, ses, dekorasyon gibi duyusal tetiklemelerin kurumsal koku ile birleştirilmesi marka bütünleşmesini sağlamaktır.

odor-time-makine-gorseli

photo-1477093640418-ce9ca6cb4c9f

Doğru koku seçimi ile ürün entegrasyonu, duyu etkinliği ile davranışları şekillendirerek karlı sonuçlar doğurabilirsiniz. Kurumsal koku oluşturmada öncelikli olarak ihtiyaç belirlenir. Tüketimi arttırmak, rahatlama ve mutluluk etkisi oluşturmak ya da anımsatmayı arttırmak gibi ihtiyaçlar olabilir. Müşterilere karşı verilmek istenilen mesajdan yola çıkılarak işletmenin hedef kitlesine göre koku seçimi yapılmalıdır.